Zakup prezentu dla rocznego malucha to ogromne wyzwanie w szczególności dla osób, które, na co dzień nie przebywają z maluszkiem i nie znają ich preferencji. Jeśli należysz do tej grupy, to koniecznie sprawdź, jaki prezent na roczek dla dziewczynki będzie najlepszym zakupem i na co zwrócić uwagę podczas wyboru. W tym artykule znajdziesz aż 20 różnych propozycji, które  sprawią radość każdemu dziecku.

Prezent na roczek dla dziewczynki — na co należy zwrócić uwagę, kupując podarunek?

Przed zakupem zabawki dla dziecka warto zastanowić się nad funkcją, którą powinna spełniać i przede wszystkim na materiałach, z których została wykonana. Małe dzieci poznają otaczający je świat przez dotyk, dlatego zabawki, które trafią do ich rąk, powinny być bezpieczne. Maluszki oprócz tego, że chwytają wszystko do rąk, to bardzo często starają się umieszczać przedmioty w buzi, ze względu na to zabawki muszą być dostosowane do ich wieku.

Zabawki interaktywne — idealny prezent na roczek dla dziewczynki

Interaktywne zabawki to doskonały sposób na zainteresowanie dziecka otaczającym je światem. Do tej grupy zaliczają się produkty, które wydają dźwięki, grają ulubione dziecięce melodie, a także świecą. Dźwięk i światło to bardzo ważne elementy w rozwoju małego dziecka, dlatego też zakup zabawki, która zawiera w sobie te wszystkie elementy, może być doskonałym pomysłem. Niezależnie od tego, czy ma to być prezent dla rocznej dziewczynki, czy będzie to prezent na roczek dla chłopca, zabawki powinny być pozbawione niewielkich elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Ważne jest również wykorzystanie materiałów, które po wejściu w kontakt z wrażliwą skórą maluszka nie będą wywoływać reakcji alergicznych. Dlatego też należy korzystać z produktów sprawdzonych firm.

Interaktywny króliczek — prezent dla rocznego dziecka

Doskonałym przykładem zabawki interaktywnej, która będzie stanowiła fantastyczny prezent dla dziewczynki na pierwsze urodziny to interaktywny króliczek, który charakteryzuje się wspaniałym i estetycznym wykonaniem, a także niezliczoną ilością możliwości, które zainteresują maluszka. Oczywiście ta interaktywna zabawka to nie jedyne możliwości, ponieważ zabawek tego typu jest o wiele więcej. Z większych zabawek mogą to być konie na biegunach, które są źródeł fantastycznej zabawy i oprócz interaktywnych elementów rozwijają koordynację ruchową.

Jeździk — wspieranie rozwoju ruchowego małej dziewczynki

Pierwszy rok życia dziecka stanowi wyzwanie zarówno dla maluszka, jak i dla rodziców. A wszystko przez to, że dziecko w tym wieku odkrywa szereg nowych umiejętności, takich jak samodzielne przemieszczanie. Dlatego też dobrym pomysłem na prezent z okazji urodzin może stać się jeździk. Ten rodzaj zabawek uwielbiają zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, dlatego bardzo często pojawia się w top 10 najczęściej wybieranych prezentów z okazji pierwszych urodzin.

Interaktywny jeździk dla dzieci biedronka – podarunek na roczek dla dziewczynki lub chłopca

Jeździk w kształcie biedronki to świetne rozwiązanie zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Energetyzująca kolorystyka zdecydowanie przyciąga uwagę, a sposób wykonania sprawia, że maluszek praktycznie od razu może rozpocząć zabawę i ćwiczenie nowych umiejętności.  Zdecydowanie jeździki będą bardzo pomocne podczas nauki chodzenia, ale również w późniejszym okresie, gdy dziecko opanuje już wiedzę tajemną dotyczącą pionizacji i przemieszczania.

Ewolucyjny jeździk pchacz 3w1  – idealny upominek na roczek dla chłopca i dziewczynki

Osoby, które lubią stonowane barwy, mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ ciekawą propozycją jest również jeździk i pchacz w jednym marki Sand. Innowacyjne rozwiązanie, które pozwala maluszkowi na użytkowanie zabawki od momentu, w którym zaczyna raczkować, aż po okres, w którym dziecko jest mobilne, sprawia, że ta zabawka to nie tylko wyjątkowy prezent na roczek, ale też zabawka, którą warto podarować dziecku bez okazji.

Zabawki do ciągnięcia — edukacyjny prezent na roczek dla dziewczynki

Dobrym pomysłem będzie również zakup wszelkiego rodzaju zabawek do ciągnięcia. W tym wypadku sprawdzą się różnego rodzaju misie, pieski, kotki, lub ptaszki. Ciekawą alternatywą będą z pewnością zabawki, które trzeba prowadzić i które będą ruszały ogonem lub skrzydłami wydając dźwięki. Oczywiście pomysłów może być wiele, warto również pamiętać, że dziewczynkom mogą podobać się różnorakie pojazdy, z których nie warto rezygnować podczas zakupów.

Drewniane zabawki — praktyczny prezent dla rocznego dziecka

Drewniane zabawki są uwielbiane przez rodziców, którzy cenią sobie trwałość produktów. Dlatego jeśli chcesz sprawić oryginalny prezent na pierwsze urodziny dziecka, to zdecydowanie warto wziąć pod uwagę zabawki wykonane właśnie z tego materiału, a mogą to być:

  • klocki,
  • sortery,
  • puzzle,
  • wieże.

Takie podarunki mogą mieć ogromną wartość dla rozwoju dziecka, ponieważ dzięki nim maluchy będą ćwiczyć motorykę małą i koordynację oko ręka. Dodatkowym atutem jest ćwiczenie wyobraźni. Drewniane klocki można układać na wiele różnych sposobów, za każdym razem tworząc zupełnie inne budowle.

Książki dla rocznej dziewczynki — doskonały prezent dla dziewczynki na roczek, który wyostrza zmysły

Ciekawym prezentem na urodziny dla dziewczynki będą również książki sensoryczne. Roczniak zazwyczaj z ciekawością podchodzi do różnych barw i faktur, przez co chętnie przewraca strony i zapoznaje się z nowymi odczuciami. Zabawki sensoryczne bardzo korzystnie wpływają na rozwój dziecka, które bezpiecznie mogą uczyć się nowych kolorów i kształtów. Zdecydowanie tego typu produkty, zostały stworzone z myślą o rozwoju poznawczym małego dziecka.

Chcesz wręczyć praktyczny prezent na roczek dla dziewczynki? A może chcesz dać coś wyjątkowego swojej córce? Do głowy przychodzi Ci basen z kulkami lub przyjemne w dotyku misie pluszowe? Takich rzeczy nie powinno zabraknąć w pokoju żadnego maluszka! Jednak jeśli nie jesteś przekonany do tego typu prezentów, to koniecznie wybierz coś z naszych propozycji.

Witek (20)

Swoją życiową misję upatruje w łączeniu rodzin poprzez wspólne aktywności i kreatywne zabawy. Jako ojciec dwójki dzieci, doskonale wie, jak ważne jest spędzanie jakościowego czasu z najmłodszymi, co skłoniło go do dzielenia się własnymi doświadczeniami i pomysłami z szerszą publicznością. Specjalizuje się w tematach związanych z organizacją rodzinnych wyjść, domowych eksperymentów naukowych i ekologicznym stylem życia. Jest również zapalonym zwolennikiem edukacji poprzez zabawę, co znajduje odzwierciedlenie w jego tekstach pełnych inspirujących pomysłów na to, jak rozbudzać ciekawość świata u dzieci.