Wózek spacerowy to jeden z tych pojazdów, który pomoże małemu dziecku poznawać świat. Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jaka spacerówka najlepsza będzie.

Nie wystarczy powiedzieć, że spacerówka musi być wygodna i wytrzymała. Wózek musi być także bezpieczny, aby rodzice nie musieli obawiać się o zdrowie dziecka. Jaka spacerówka najlepsza będzie, aby mogła zapewnić także wygodę i komfort prowadzenia? Czas poznać ranking spacerówek. 

Najlepsza spacerówka dla dziecka – co należy wziąć pod uwagę?

Jedna z najważniejszych kwestii, to opinie innych rodziców. Rekomendacje (nawet te znalezione online) pomogą dokonać wstępnej selekcji wybranego wózka. Korzystając z ocen innych osób, będzie można dowiedzieć się także tego, które wózki spacerowe nie zasługują na uwagę. Ważna jest amortyzacja, dzięki czemu dziecko nie będzie czuło w trakcie podróży żadnych wybojów, które często zdarzają się na drodze. Wózek dziecięcy musi być także kompaktowy, aby po złożeniu zajmował mało miejsca. Stelaż musi być wykonany z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu będzie w stanie wytrzymać przez długi czas użytkowania. 

Jaka spacerówka najlepsza? Wózek spacerowy zapewniający wygodę i komfort podróżowania

Wózek dla dziecka musi mieć siedzisko, które pozwoli na rozkładanie do pozycji leżącej.  Dzieci kochają spać podczas spacerów, dlatego warto wziąć to pod uwagę. Podnóżek wózka musi być regulowany, aby móc go swobodnie dopasować do wzrostu dziecka. System składania jedną ręką jest doceniany przez wielu rodziców, którzy czasem muszą drugą ręką przytrzymać swoje ruchliwe dziecko. Jaka spacerówka najlepsza? Taka, która będzie miała kosz na zakupy, co z pewnością zostanie docenione przez wiele mam. Przyda się również regulowane oparcie oraz możliwość ustawienia tyłem do kierunku jazdy. To takie najczęściej spotykane cechy, które rodzice biorą pod uwagę przy wyborze najlepszego wózka spacerowego dla dziecka.

Ranking wózków spacerowych 2023, czyli jaka spacerówka najlepsza w ocenie rodziców?

Oto ranking top wózków, które wśród rodziców cieszą się dobrą opinią.

1. Spacerówka Baby Jogger City Tour 2

Jest to lekki wózek spacerowy, który po złożeniu jest całkowicie płaski. Budka została wyposażona w filtr przeciwsłoneczny. Jest ona na tyle duża, że pomoże zapewnić ochronę także przed deszczem. Wózek ma regulowane oparcie. Jeżeli ktoś zakupi odpowiednie adaptery, to do wózka będzie można przyczepić nawet gondolę. Jest to uniwersalna propozycja na wiele lat.

2. Wózek Cybex Coya

Po złożeniu wózek będzie miał wymiaru bagażu podręcznego. Dzięki temu wózek Cybex Coya będzie można bez trudu spakować do auta. Wózek waży jedynie 6,6 kg. Oparcie zostało wykonane z przewiewnych materiałów, które ułatwiają przepływ powietrza. Wózek posiada także pojemny kosz na zakupy. Spacerówka Cybex ma w zestawie pas, dzięki czemu samo przenoszenie tego pojazdu będzie bezproblemowe.

3.  Wózek spacerowy obracane siedzisko Kinderkraft Nea

Mogą w nim jeździć dzieci do 22 kg wagi. Dziecko może jeździć przodem i tyłem do kierunku jazdy. Wózek dostępny jest w pięciu wersjach kolorystycznych. Przednie koła są skrętne, a na dodatek posiadają możliwość blokady. Jest to model wózka spacerowego, który posiada teleskopową rączkę, dzięki czemu można dopasować ją do wzrostu osoby dorosłej. Koła są bezobsługowe i nie trzeba ich pompować.

4. Spacerówka Espiro Fuel

Wózek spacerowy Espiro Fuel warto wybrać wtedy, kiedy ktoś liczy na dobre amortyzatory, niską wagę. Można go wykorzystywać przez cały rok. Jest to kompaktowa spacerówka, którą można złożyć jednym przyciskiem. Do zestawu dołączona jest dwustronna wkładka na siedzisko. Budkę można poszerzyć. Jest to możliwe dzięki temu, że ma ona dodatkowy panel wentylacyjny.

5. Wózek dla wysokich dzieci  XPLODE CHROME sand beige

Jeżeli ktoś szuka fajnej parasolki, która ma w zestawie moskitierę, uchwyt na butelkę, pokrowiec na nóżki oraz osłonę przeciwdeszczową, to ma doskonałą propozycję. Wyposażony w solidne pięciopunktowe pasy, duże amortyzowane koła oraz pas kroczny. Jest to idealny wózek, który nie tylko sprawdzi się na trudnych terenach, ale także w przypadku wysokich dzieci.

Najlepszy wózek spacerowy – czyli, który wybrać?

Jaka spacerówka najlepsza? Te kilka propozycji pomogą w podjęciu finalnej decyzji. Można także poznać całościowy ranking top 10, który znajduje się w sieci. Wózek z pewnością musi być komfortowy, aby dziecko miało zapewnione maksimum wygody. Składany na płasko, będzie można zmieścić nie tylko w bagażniku, ale także w domu, gdzie do dyspozycji jest np. niewielka powierzchnia. 

Witek (20)

Swoją życiową misję upatruje w łączeniu rodzin poprzez wspólne aktywności i kreatywne zabawy. Jako ojciec dwójki dzieci, doskonale wie, jak ważne jest spędzanie jakościowego czasu z najmłodszymi, co skłoniło go do dzielenia się własnymi doświadczeniami i pomysłami z szerszą publicznością. Specjalizuje się w tematach związanych z organizacją rodzinnych wyjść, domowych eksperymentów naukowych i ekologicznym stylem życia. Jest również zapalonym zwolennikiem edukacji poprzez zabawę, co znajduje odzwierciedlenie w jego tekstach pełnych inspirujących pomysłów na to, jak rozbudzać ciekawość świata u dzieci.