Spacerówka z pewnością przyda się na wakacjach za granicą. Jaki wózek do samolotu będzie można zabrać?

Wózek spacerowy do samolotu można zabrać w określonych przepisami sytuacjach. Przed wejściem na pokład dorośli powinni upewnić się, jaki wózek do samolotu będzie najlepszą opcją, aby w podróży dziecku zapewnić maksimum komfortu.

Jaki wózek do samolotu?  Jakie wymiary musi mieć spacerówka do samolotu?

Każdy przewoźnik zawsze określa, jakie wymiary musi mieć darmowy bagaż podręczny. Podobnie jest z walizką, która zostanie umieszczona w luku bagażowym. Tak samo jest w przypadku wózka, który będzie chciało się zabrać na pokład samolotu. Owszem, w podróż samolotem można zabrać wózek dla dziecka, ale musi mieć on określone parametry. Większość linii lotniczych deklaruje, że dla dziecka do lat dwóch, dodatkowo za lekki wózek spacerowy nie trzeba będzie płacić. Takie informacje należy sprawdzić przed wylotem.

Najlepszy wózek dziecięcy do samolotu – czym musi się wyróżniać?

Jaki wózek można zabrać dla malucha na wakacje? Chcąc znaleźć odpowiedź na to pytanie, warto wymienić najważniejsze cechy, którymi taki pojazd powinien się wyróżniać. Zalicza się do nich:

  • składanie i rozkładanie – wózek parasolka powinien składać się i rozkładać za pomocą jednej ręki i przycisku znajdującego się na ramie;
  • waga – lekka spacerówka, którą będzie można bez trudu przenosić to podstawa;
  • wymiary – kompaktowy wózek w samolocie to podstawa. Tak, aby możliwe było złożenie wózka do jak najmniejszych rozmiarów;
  • skrętne koła – aby manewrowanie na lotnisku nie stanowiło trudności.

Wakacje z małym dzieckiem to doskonały pomysł. Należy jednak sprawdzić, jaki wózek do samolotu jest polecany przez innych rodziców.

Jaki wózek do samolotu można zabrać? Ranking polecanych modeli

Oto kilka modeli lekkich spacerówek do samolotu, które bez problemu przejdą odprawę na lotnisku.

  1. Cybex Libelle

Jeżeli ktoś lubi podróżować z dzieckiem, to Cybex Libelle jest doskonałą propozycją, która waży zaledwie 5,9 kg. Po złożeniu będzie można zabezpieczyć wózek w torebce, która bez trudu zmieści się do luku bagażowego. Dodatkowym atutem są piankowe koła i amortyzacja, która zapewnia komfort podróży.

2. Anex Air-X

Jest to dobry fotelik, którego oparcie można rozłożyć na płasko, więc mogą w nim jeździć nawet niemowlaki. Można do samolotu wybrać ten model, ponieważ składa się za pomocą jednej ręki. Stelaż jest wykonany z aluminium, dzięki czemu zwiększa się jego odporność na korozję. Jego zaletą jest także specjalny system przeciwwstrząsowy.

3. Elodie Mondo

Wózek waży 6,7 kg.Wyposażony w porządne pasy bezpieczeństwa, które zapewnią ochronę dziecku, po złożeniu ma niewielkie rozmiary, akceptowane przez zdecydowaną większość linii lotniczych. Dostępny jest w wielu kolorach. Koła posiadają blokadę jazdy na wprost. Dodatkowo wózek wyposażony jest w pojemny kosz zakupowy.

4. Per Perego Selfie

To dobry wózek do luku bagażowego, który waży zaledwie 6,2 kg. Osiąga wymiaru bagażu podręcznego. Na uwagę zasługuje daszek przeciwsłoneczny z filtrem UPF50+. Amortyzacja sprawia, że wstrząsy zawsze są dobrze tłumione, dzięki czemu nie ma obaw, że dziecko obudzi się na spacerze. Mogą nim podróżować dzieci do wagi 15 kg.

5. Silver Cros Clic

Ten wózek bez problemu można przewozić samolotem. Dedykowany jest on dla dzieci do 22 kg. Został on wyposażony w szeroką, rozkładaną budkę, która zapewni ochronę przed słońcem, wiatrem i opadami. Nad bezpieczeństwem czuwają miękkie pasy i pałąk. Wózek po złożeniu można prowadzić jak walizkę, dzięki solidnym kółkom i rączce.

Idealny wózek do samolotu 

Chcąc znaleźć odpowiedź, jaki wózek do samolotu będzie najlepszy, można spojrzeć na dodatkowe cechy, które mogą mieć wpływ na warunki podróży. Wśród nich można znaleźć torbę, która zapewni ochronę dla wózka w luku. Liczy się także regulowany podnóżek, który będzie można dopasować do wzrostu dziecka. W zestawie powinna znaleźć się również moskitiera, która w trakcie wakacji może zapewnić dziecku dodatkową ochronę.

Wybierając wózek do samolotu, w pierwszej kolejności zawsze należy sprawdzić jego parametry. Potem można sprawdzać pozostałe detale. W sklepach można znaleźć takie pojazdy dla maluchów, które posiadają tzw. homologację lotniczą. To pewność, że takie wózki będzie można zabrać do luku bagażowego. Wakacyjna podróż wszystkie osoby na pewno będzie przyprawiać o radosne bicie serca, ale nie można zapominać o kwestiach technicznych w przypadku wózka.

Witek (20)

Swoją życiową misję upatruje w łączeniu rodzin poprzez wspólne aktywności i kreatywne zabawy. Jako ojciec dwójki dzieci, doskonale wie, jak ważne jest spędzanie jakościowego czasu z najmłodszymi, co skłoniło go do dzielenia się własnymi doświadczeniami i pomysłami z szerszą publicznością. Specjalizuje się w tematach związanych z organizacją rodzinnych wyjść, domowych eksperymentów naukowych i ekologicznym stylem życia. Jest również zapalonym zwolennikiem edukacji poprzez zabawę, co znajduje odzwierciedlenie w jego tekstach pełnych inspirujących pomysłów na to, jak rozbudzać ciekawość świata u dzieci.