Biurko dla dziecka to ważny mebel, który wspierać będzie proces nauczania już od początku zerówki, przez podstawówkę aż do szkoły średniej.

Do dyspozycji są różne biurka dziecięce, które zawsze należy dobierać z należytą uwagą. To miejsce do nauki i zabawy, które powinno zostać także wykonane z właściwych elementów. Jakie biurko dla dziecka wybrać? Czy istnieje mebel uniwersalny?

Biurko dla dziecka dopasowane do jego wzrostu

Wybierając biurko młodzieżowe ważna jest nie tylko jego kolorystyka, ale przede wszystkim indywidualne dopasowane do potrzeb. Tzn. do wzrostu. Zwracając uwagę na ten element, będzie można mieć pewność, że pociecha będzie w stanie utrzymać prawidłową postawę, co będzie miało ogromny wpływ na przyszłość.

Przyjmuje się, że biurko z szufladami, które wybierane jest dla dziecka mającego od 110 cm do 125 cm powinno mieć 55 cm wysokości. Dla wyższych dzieci (128-142 cm) wysokość blatu powinna maksymalnie wynosić 58-60 cm. Blat, który znajduje się na wysokości 64 cm dobry jest dla dzieci, których wzrost utrzymuje się w granicach142-157 cm. Należy sprawdzić czy głębokość biurka wynosi 60 cm. Mniejsza nie pozwoli na efektowne zagospodarowanie blatu. Szerokość powinna utrzymywać się w przedziale pomiędzy 60 a 75 cm. Chociaż tutaj dużo uzależnione jest od dostępnej powierzchni.

Gdzie ustawić biurko młodzieżowe w pokoju dziecięcym?

Do dyspozycji są biurka szkolne o różnych wymiarach. Należy wybrać ergonomiczny mebel, który pozwoli także na swobodne zagospodarowanie pozostałej części pomieszczenia. Dobrym pomysłem jest biurko narożne, które warto ustawić koło okna. Dzięki temu dziecko będzie miało większy dostęp do światła naturalnego. Aczkolwiek, sztuczne oświetlenie pod postacią małej lampki także jest wskazane. Biurko dla dziecka można ustawić obok innych mebli, gdzie np. znajdzie się miejsce na książki edukacyjne. Dobre rozwiązanie, które wyklucza konieczność kupowania osobnego mebla z dodatkowymi szafkami. Same regały lub komody już dostępne w pokoju dziecka, można wykorzystać do przechowywania książek do szkoły. Wtedy też będzie można zdecydować się na zakup mniejszego biurka.

Funkcjonalne biurka szkolne dla małego dziecka i nastolatka

Na biurku powinna pojawić się nadstawka. Nie ma co ukrywać, ale w obecnych czasach nowoczesny komputer stanowi nieodłączną część elementu edukacji. Rodzice wiedzą, że dziecko będzie spędzać czas przed komputerem. Nadstawka sprawi, że monitor będzie ustawiony na odpowiednim poziomie względem wzroku użytkownika. Dziecko nie będzie się niepotrzebnie garbić lub też przybierać inną, nieprawidłową postawę.

Ważna jest również półka na klawiaturę. W ten sposób nie będzie ona zabierać niepotrzebnej przestrzeni na blacie przeznaczonej do odrabiania lekcji. Należy jedynie sprawdzić prowadnice, aby te mogły wytrzymać intensywną eksploatację.

Dobrym pomysłem jest również regulacja wysokości biurka. W ten sposób będzie można sprawić, że biurko dla dziecko będzie rosło razem z nim. Wysoka jakość wykonania będzie w stanie sprawić, że z biurka maluch w wieku szkolnym będzie mógł korzystać przez długi czas.

Nowoczesne i ergonomiczne biurko dla dziecka

Producenci są w stanie zaproponować biurko z szufladkami na zeszyty i dodatkowe akcesorium wykonane z wysokiej jakości płyty laminowanej. Jest to dobra propozycja, która dostępna jest na dodatek w odmiennej kolorystyce. W ten sposób biurko będzie można dopasować do całościowej aranżacji wnętrza. Płyty laminowane są odporne na zadrapania i uszkodzenia mechaniczne. Do tego są lekkie, więc jeżeli będzie taka potrzeba, będzie można mebel bez trudu przestawić w drugi kąt pokoju. Taki mebel będzie w stanie zapewnić dziecku odpowiedni komfort w trakcie nauki. Niepotrzebna jest czasem duża ilość szuflad i szafek. Może się bowiem okazać, że im będzie ich więcej, tym utrzymanie porządku wewnątrz przez dziecko nie będzie wcale tak łatwe.

W życiu każdego rodzica nadejdzie w końcu ten moment, że będzie musiał on wyposażyć swoje dziecko w biurko. Oferta jest naprawdę szeroka i funkcjonalność można połączyć z wyjątkowym designem. Biurko dla dziecka dostępne w sklepach można wybierać razem z nim. Pociecha z pewnością poczuje się doceniona tym faktem, że mama i tata będą chcieli poznać jego zdanie. Do dyspozycji są klasyczne biurka, ale także te nowoczesne, minimalistyczne. Ich estetyczny wygląd ma ogromny wpływ na finalny wybór. Z taką samą uwagą należy podejść do wyboru właściwego krzesła do biurka.

Witek (20)

Swoją życiową misję upatruje w łączeniu rodzin poprzez wspólne aktywności i kreatywne zabawy. Jako ojciec dwójki dzieci, doskonale wie, jak ważne jest spędzanie jakościowego czasu z najmłodszymi, co skłoniło go do dzielenia się własnymi doświadczeniami i pomysłami z szerszą publicznością. Specjalizuje się w tematach związanych z organizacją rodzinnych wyjść, domowych eksperymentów naukowych i ekologicznym stylem życia. Jest również zapalonym zwolennikiem edukacji poprzez zabawę, co znajduje odzwierciedlenie w jego tekstach pełnych inspirujących pomysłów na to, jak rozbudzać ciekawość świata u dzieci.