Kompletna wyprawka dla noworodka powinna być gotowa w domu już na miesiąc przed spodziewaną datą porodu.

Narodziny dziecka to ogromna euforia i radość. Dorośli cieszą się z tego, że już za chwile w ich życiu zagości mały człowiek, który wywróci ich życie do góry nogami. Wyprawka dla noworodka, która zostanie skompletowana z odpowiednim wyprzedzeniem, pozwoli w spokoju oczekiwać na rozwiązanie.

Kompletna wyprawka dla noworodka – niezbędna lista do wykonania

Rzeczy dla noworodka do szpitala i do domu można zakupić w sklepach stacjonarnych. Wiele mam z zachwytem będzie patrzeć na te maleńkie ubranka zachwycające swoimi kolorami i wzorami. W euforii zakupów należy zachować umiar, aby nie przesadzić z ilością zakupionych rzeczy.

Kompletowanie wyprawki dla noworodka warto rozłożyć sobie na raty. Tzn. w jednym miesiącu można kupić ubranka, w drugim kosmetyki, a w trzecim mebelki. Oczywiście, kolejność może się różnić. Pomocna może okazać się lista wyprawkowa, którą powoli będzie się odhaczać po zakupie kolejnych rzeczy. Co powinno się na niej znaleźć?

Łóżeczko, kocyk i inne akcesorium

Wyprawka dla noworodka powinna rozpocząć się od niezbędnych akcesoriów. Niemowlę na pewno będzie potrzebowało swojego łóżeczka. Można je na początkowym etapie zastąpić kołyską lub koszem Mojżesza, który zdobywa w ostatnich czasach na dużej popularności. Przyda się także śpiworek do spania- szczególnie, jeżeli maluch przyjdzie na świat w okresie zimowym. Niemowlak musi posiadać także własny kocyk oraz otulacz/rożek, który będzie w stanie zapewnić odpowiedni poziom bliskości. Fotelik to konieczność dla rodziców zmotoryzowanych, którzy chcą zapewnić maluszkowi bezpieczne warunki podróżowania autem. Wyprawka dla maluszka powinna obejmować także pieluszki. Bez nich dziecko nie będzie w stanie funkcjonować przez długi czas. Pieluchy przewijać się będzie po kilka razy na dzień.

Wyprawka dla niemowlaka – jakie ubranka kupić?

Wyprawka dla dziecka to na pewno różnego rodzaju body z krótkim i długim rękawem, pajacyki, czapeczki, skarpetki, spodenki. W okresie jesienno-zimowym przyda się na pewno kombinezon. Wyprawka dla dziewczynki na pewno będzie obejmować sukieneczki i spódniczki. Maleństwo prezentować się będzie elegancko. Rodzice muszą pamiętać, aby nie przesadzać z ilością ubrań. W pierwszych miesiącach życia dzieci szybko rosną i może się okazać, że nie wszystkie ubranka będą one w stanie wynosić. Ubrania zawsze należy dopasować do obowiązującej pory roku. Co innego może przydać się od pierwszych dni wiosną, latem, jesienią oraz zimą.

Wyprawka do szpitala dla mamy i dla malucha

Torba do szpitala to także bardzo ważny element. Powinny znaleźć się w niej podkłady higieniczne, które są koniecznością dla kobiet po porodzie. Dodatkowo muszą znaleźć się tam odpowiednie koszule ułatwiające karmienie piersią. Lista rzeczy do skompletowania powinna zawierać także kosmetyki do delikatnej skóry dla mamy i dziecka. Czy coś jeszcze potrzebne będzie do szpitala dla mamy i dziecka? Odpowiedzi można poszukać na oddziale, gdzie planowany jest poród. Często mają oni gotową listę niezbędnych produktów, które przydadzą się w trakcie porodu i na pobyt po.

Wyprawka dla noworodka i mamy – czego nie można zapomnieć?

Wśród innych niezbędnych rzeczy, które powinna zawierać wyprawka dla noworodka, można wymienić butelkę. Nie jest jednak powiedziane, że przyda się ona od dnia narodzin. Podobnie jak laktator, więc te elementy można dokupić później. Na pewno potrzebne będą kosmetyki do pielęgnacji skóry dziecka. Smoczek – warto się w niego wyposażyć, ponieważ na długi czas może stać się przyjacielem dziecka. Szczególnie w przypadku okresu ząbkowania. Rodzice po narodzinach dzieci dostrzegają, że w zwykłych chusteczkach nawilżających drzemie ogromna siła. Przyszła mama może także pomyśleć o zakupie karuzeli do łóżeczka, która pomaga w zasypianiu maluszkowi. Przyda się także wanienka, dzięki czemu będzie można zadbać o komfort kąpieli maluszka.

Wyprawka dla mamy i dziecka zawierać będzie dużą listę niezbędnych rzeczy. Skompletowanie wyprawki dla noworodka i siebie stanowić będzie ogromną radość. Szczególnie, że wybór tych produktów jest tak duży. Jednak nie ma z tym co zwlekać. Kupowanie w pośpiechu nie będzie dawać takiej radości. Widząc tak piękne i nowe rzeczy w swoim domu młodzi rodzice na pewno nie będą mogli doczekać się tego aż ich wyczekane dziecko w końcu pojawi się na świecie.

Witek (20)

Swoją życiową misję upatruje w łączeniu rodzin poprzez wspólne aktywności i kreatywne zabawy. Jako ojciec dwójki dzieci, doskonale wie, jak ważne jest spędzanie jakościowego czasu z najmłodszymi, co skłoniło go do dzielenia się własnymi doświadczeniami i pomysłami z szerszą publicznością. Specjalizuje się w tematach związanych z organizacją rodzinnych wyjść, domowych eksperymentów naukowych i ekologicznym stylem życia. Jest również zapalonym zwolennikiem edukacji poprzez zabawę, co znajduje odzwierciedlenie w jego tekstach pełnych inspirujących pomysłów na to, jak rozbudzać ciekawość świata u dzieci.