Rodzice coraz większą wagę przywiązują co funkcji edukacyjnej zabawek oraz ich dobrej jakości. Jakie zatem wybrać zabawki, aby zapewnić pociechom nie tylko bezpieczną zabawę, ale i połączyć przyjemne z pożytecznym dla rozwoju dziecka. Wskazówki w tej kwestii znajdziemy w poniższym artykule.

Najlepsze zabawki dla dziewczynek

W obecnych czasach coraz większy nacisk kładzie się na edukację i rozwój najmłodszych. Dodatkowo postęp technologii i wiedzy pozwala na coraz to nowsze rozwiązania odnośnie wychowywania dzieci i wspierania ich w dorastaniu. Ponadczasowym elementem tego procesu jest oczywiście zabawa, podczas której dzieci nie tylko mają czas na rozrywkę, ale i na zdobywanie nowych umiejętności. Jakie zabawki zatem możemy kupić, aby spełniały one wiele funkcji i jednocześnie były atrakcyjne dla dziewczynek? Wszystko zależy przede wszystkim od wieku dziecka. Wiadomym jest, że niemowlę będzie potrzebowało całkowicie innych zabawek niż dziecko, które ma już np. 3 latka. W zależności od tego będzie miało również inne zdolności. Starsze dzieci zaczynają wykazywać też różne zainteresowania, co należy wziąć pod uwagę przy doborze zabawek, np. takich, które będą miały związek z ich ulubionymi postaciami z bajek.

Lalki – ponadczasowa klasyka wśród zabawek dla dziewczynek

Chyba każdy z nas zgodzi się, że pierwszym skojarzeniem, kiedy mówimy o zabawkach dla dziewczynek są lalki. Nic dziwnego, skoro od lat królują one na półkach w dziecięcych pokoikach. Dziewczynki lubią nie tylko bawić się nimi ze względu na możliwość rozgrywania różnych scenariuszy, ale również z uwagi na możliwość strojenia ich, czy czesania. Popularna lalka Barbie zawsze idealnie sprawdzi się jako prezent dla dziewczynki. Akcesorium, które można dokupić i z pewnością uatrakcyjni zabawę, jest m.in. domek dla lalek. Na rynku mamy również szeroki wybór ubranek, czy mebelków do domku, dzięki czemu każda dziewczynka będzie miała ciekawe wyposażenie dla swoich ulubionych lalek. Zabawa lalkami rozwija wyobraźnię oraz pozwala najmłodszym na budowanie relacji, jeśli bawią się w kilka osób.

Rozwijające zainteresowania zabawki dla dziewczynek

Jeśli nasza pociecha wykazuje już pewne zainteresowania lub szczególne umiejętności, warto zakupić jej zabawki zgodne z nimi. Dla małej stylistki idealnie sprawdzi się głowa do czesania, albo zestaw to tworzenia własnej biżuterii. Dzięki temu będzie mogła ona ćwiczyć tworzenie wymyślnych fryzur, przez co rozwinie swoje zdolności manualne. Nawlekając koraliki przy robieniu bransoletek będzie mogła stworzyć coś oryginalnego, odpowiedniego do jej gustu. Dla młodej damy, która uwielbia się stroić, dobrym pomysłem będzie toaletka z lustrem. Przy niej będzie mogła poćwiczyć robienie makijażu, albo np. przymierzać dodatki i biżuterię, która sama stworzy przy pomocy zestawu rozwijającego kreatywność. Wtedy może się poczuć jak prawdziwa księżniczka. Jeśli jednak młodej damie daleko od bajkowych zainteresowań, warto wybrać kuchenny zestaw i np. drewniane warzywa. Będzie to namiastka gotowania dla entuzjastki kuchni.

Interaktywne zabawki edukacyjne

Dla dziewczynek w każdym wieku dostępne są w sklepach zabawki interaktywne. Sprawdzają się one w szczególności jako zabawki dla rocznego dziecka, ze względu na przyciąganie uwagi. Interaktywny piesek np. to strzał w dziesiątkę dla każdego młodego miłośnika czworonogów. Nauczyć się można przy jego pomocy odpowiedzialności oraz rozwijać empatię. Jest to niezwykle ważne u dzieci. Taki maluch może mieć namiastkę swojego pierwszego zwierzaka przy pomocy zabawki interaktywnej. Oczywiście nie tylko zwierzaki, ale interaktywne figurki również bardzo interesują nawet najmłodszych bobasów.

Uniwersalne zabawki dla chłopców i dziewczynek

Oczywiście w sklepach internetowych i stacjonarnych wcale nie musimy dokonywać wyboru konkretnie kierując się płcią dziecka. Asortyment jest bowiem tak szeroki, że możemy zawsze wybrać zabawkę uniwersalną, z której ucieszy się zarówno chłopiec, jak i dziewczynka. Wśród tego typu zabawek nie sposób nie wymienić instrumentów muzycznych i mikrofonu. Jeśli dziecko jest muzykalne to takie zabawki będą idealnie trafione. Sprawdzą się również klocki drewniane, z których można budować nie tylko wieże, ale i różne wymyślne konstrukcje różnych kształtów. Jest to z pewnością kreatywne zajęcie, które rozwija poprzez zabawę. Ponadczasowe puzzle uczą z kolei skupienia i logicznego myślenia. Co ważniejsze, takie zabawki są dobre dla dzieci w różnym wieku.

Dokonując wyboru spośród szerokiej gamy asortymentu, warto kierować się kilkoma czynnikami, aby sprawić radość dziecku. Wystarczy dobrać zabawkę do wieku i zainteresowań dziewczynki, aby sprawić jej wielką radość.

Paulina (20)

Paulina dzieli się swoim bogatym doświadczeniem i pasją do świata rodzicielstwa. Jako mama trójki dzieci, doskonale rozumie wyzwania i radości związane z wychowaniem, co sprawia, że jej artykuły są pełne empatii, praktycznych porad i cennych wskazówek. Zafascynowana możliwościami, jakie nowoczesne zabawki i edukacyjne metody wychowania oferują młodym umysłom, nieustannie poszukuje i testuje nowinki, które mogą wspierać rozwój i kreatywność dzieci. Ceni sobie otwartą komunikację z czytelnikami, dążąc do tego, by Maxi-Baby było miejscem, gdzie każdy rodzic znajdzie wsparcie i inspirację.