Modna fryzura dla chłopca efektywnie podkreśla jego osobowość oraz indywidualny styl. Jednocześnie cięcie powinno być komfortowe i dostosowane do obecnego wieku dziecka. Sprawdź, najpopularniejsze fryzury dla młodych dżentelmenów, które idealnie nadają się dla dorastających pociech!

Wybór odpowiedniej fryzury dla chłopca nie zawsze jest łatwym zadaniem. Wszechobecne trendy zaskakują niecodziennymi cięciami, zaś sami zainteresowani często mają już własne preferencje odnośnie wyglądu. Wygolone boki bądź irokez mimo, iż mogą podobać się malcowi to zazwyczaj nie dostają aprobaty jego rodziców. Mamy najczęściej decydują się na wygodne i krótkie fryzury dla swoich pociech, które są przy tym łatwe w utrzymaniu. Można też jednak wybierać spośród innych praktycznych, ale modnych propozycji. Jaka fryzura dla chłopca okaże się więc idealna w sezonie 2024?

Modna fryzura dla chłopca – czym się kierować?

Wbrew pozorom nawet we fryzjerstwie dziecięcym obowiązują określone trendy. Fantazyjna grzywka, stylowy wzorek na wygolonych bokach czy wyjątkowo długie włosy to jedne z nielicznych propozycji, które obecnie cieszą się niemałą popularnością. Oczywiście można, ale nie trzeba podążać za współczesną modą. Najlepsza fryzura dla chłopca przede wszystkim musi być wygodna, estetyczna i funkcjonalna. Włosy powinny układać się same bez konieczności stosowania jakichkolwiek kosmetyków do stylizacji. Dodatkowo trzeba pamiętać, że dzieci są niezwykle aktywne fizycznie, więc wybrana fryzura nie może im przeszkadzać. Opadające na oczy kosmyki wprawdzie i wyglądają nonszalancko, ale też mogą pogarszać wzrok malca oraz utrudniać skupienie się na lekcjach. Jeżeli dziecko jest niecierpliwe to zdecydowanie najlepsze okażą się dla niego krótkie włosy. U spokojniejszych chłopców można za to postawić na dłuższe włosy, które dodadzą im charakteru i podkreślą indywidualny styl malca.


Popularna fryzura dla chłopca w każdym wieku

Wśród popularnych cięć dla dorastających pociech nadal dominuje klasyka, czyli krótkie fryzury o jednakowej długości. Dobrą opcję stanowi też dłuższa grzywka z krótszym obcięciem za uszami lub lekko zmierzwionymi włosami. Bardziej odważni rodzice pozwalają swoim pociechom pozostawić estetyczny wzorek po jednej stronie głowy. Ciekawym rozwiązaniem jest również fryzura z cieniowaną grzywką na bok. Grzywkę można też zaczesać do góry lub zostawić samą, aby z resztą włosów tworzyła klasyczny grzybek. Krótkie fryzury dla chłopców obejmują także włosy wygolone z dłuższą górą bądź półdługi irokez. Warto pamiętać, że bardzo krótko ścięte włosy nie będą już wymagały żadnej dodatkowej uwagi, a do stworzenia tej wygodnej fryzury wystarczy wyłącznie maszynka do strzyżenia, dzięki czemu można ją wykonać nawet w warunkach domowych. Krótkie cięcia wskazane są też dla małego chłopca. U młodszych pociech odchodzi się bowiem od długich włosów, które zupełnie nie sprawdzają się wtedy pod względem praktycznym. Idealna fryzura dla chłopca w wieku szkolnym może już za to uwzględniać dłuższe cięcie i śmielsze eksperymenty z włosami.

Jaka fryzura dla starszych chłopców?

Fajne fryzury dla chłopców w starszym wieku są nadal wygodne, ale ładnie się prezentują oraz znakomicie podkreślają ich osobowość. Prosta półdługa fryzura chłopięca z przedziałkiem oraz estetycznie zaczesaną grzywką na bok wygląda niezwykle intrygująco. Takie rozwiązanie odsłania buzię dziecka i nie zakrywa jego oczu. Kręcone włosy prezentują się najefektywniej, kiedy po prostu są pozostawione same sobie i obcięte na odpowiednią długość. Przy dłuższych włosach świetnie wyglądają też fryzury dla chłopaka z grzywką. Szczególnie polecane jest cięcie typu side part, które stanowi klasykę męskich fryzur, ale jednocześnie nadaje się dla każdego chłopca. Tego rodzaju fryzura bazuje na wyraźnie zaznaczonym przedziałku po jednej ze stron i zaczesywaniu pozostałych włosów na drugą. Udana fryzura dla chłopca z dłuższymi włosami obejmuje również cięcie shag, które jest niezwykle modne, ale też ponadczasowe. Wśród pomysłów na fajne fryzury dla nieco młodszych dzieci dominuje za to fryzura na samuraja, w której główną rolę gra niepozorna kitka.

Modna fryzura dla chłopca wcale nie musi być więc nudna. Najistotniejsze, aby była wygodna i odpowiednio spełniała funkcję praktyczną. Ponadto prawidłowo dobrane cięcie powinno uwzględniać aktualny wiek dziecka, kondycję jego włosów, urodę, temperament, a także etap edukacji. Z pewnością jednak fryzury wymagające większej uwagi, warto pozostawić starszym pociechom, zaś młodszym chłopcom zafundować krótsze, ale komfortowe cięcie.

Witek (20)

Swoją życiową misję upatruje w łączeniu rodzin poprzez wspólne aktywności i kreatywne zabawy. Jako ojciec dwójki dzieci, doskonale wie, jak ważne jest spędzanie jakościowego czasu z najmłodszymi, co skłoniło go do dzielenia się własnymi doświadczeniami i pomysłami z szerszą publicznością. Specjalizuje się w tematach związanych z organizacją rodzinnych wyjść, domowych eksperymentów naukowych i ekologicznym stylem życia. Jest również zapalonym zwolennikiem edukacji poprzez zabawę, co znajduje odzwierciedlenie w jego tekstach pełnych inspirujących pomysłów na to, jak rozbudzać ciekawość świata u dzieci.