Ciążą to wspaniałe dziewięć miesięcy, które pozwolą przygotować się na nadchodzące zmiany. Rodzice zastanawiają się w tym czasie, jaki wózek dla dziecka kupić.

Nie tak łatwo wybrać wózek dla dziecka, widząc tak liczne oferty, różniące się parametrami, designem oraz ceną. Lepszy będzie wózek 3w1? Nie brakuje rodziców, którzy wolą postawić osobno na gondolę i spacerówkę. Czas na to, aby znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki wózek dla dziecka jest najlepszy.

Jaki wózek dla dziecka? Wielofunkcyjny 3w1, czyli gondola, spacerówka i fotelik

Wózek wielofunkcyjny to rozwiązanie godne rozważenia przez rodziców, którzy chcą mieć pojazd na długi okres. Jest to wózek, który ma nie tylko gondole, siedzisko dla starszych maluchów, ale także fotelik samochodowy. Do zestawu dołączone są adaptery, które ułatwią wpięcie dziecka razem z fotelikiem w stelaż od wózka. Alternatywa dobra dla rodziców, którzy z maluchem często podróżują samochodem. Dużą gondolę można pozostawić w domu, nie przejmując się tym, że będzie zabierać miejsce w bagażniku.

W sklepach można otrzymać także wersję wózka 2w1, bez fotelika dołączonego do zestawu. Jest tylko wózek głęboki na pierwsze miesiące życia i spacerówka, którą można wykorzystać w momencie, jeżeli maluch już samodzielnie siedzi.

Bezpieczny wózek dziecięcy – co wpływa na wybór wózka?

Jaki wózek dla dziecka? Przede wszystkim bezpieczny! Wybierając wózek dla niemowlaka, należy sprawdzić hamulce. Należy postawić na te hamulce, które pozwolą na blokadę w jednej osi. Jeżeli wózek ma przekładaną rączkę, hamulce muszą znajdować się po dwóch stronach, aby można było z nich skorzystać niezależnie od kierunku jazdy.

Warto zwrócić uwagę na amortyzację, która sprawi, że dziecko nie będzie wyczuwać wszystkich nierówności na ulicy. W wózkach spacerowych i głębokich stosowane są trzy rodzaje amortyzacji: sprężynowa (najczęściej spotykane rozwiązanie), wahaczowa (jej elementy mogą być ukryte w ramie wózka), paskowa (idealna w przypadku cięższych modeli wózków).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka dla dziecka?

Należy kupić wózek, który ma rozkładane siedzisko. W momencie kiedy dziecko zaśnie na spacerze, siedzisko będzie można rozłożyć do pozycji leżącej. Liczy się także miękka tapicerka na oparciu, która będzie przyjemna w dotyku. Na pewno należy postawić na lekki wózek dla noworodka i starszego dziecka. Szczególnie jeżeli rodzice mieszkają na wyższych piętrach i muszą wózek wnosić do góry. 

Pierwszy wózek dziecka oraz kolejne musi mieć dużą budkę. Tak, aby ochroniła przed słońcem, podmuchami wiatru oraz opadami atmosferycznymi. Przyda się również moskitiera, która pomoże uchronić dziecko przed wszelkiego rodzaju insektami na dworze. 

Liczy się także regulowany podnóżek w spacerówce. Maluszek podczas spaceru będzie chciał wygodnie oprzeć nóżki, które nie mogą zwisać bezwładnie. Może to bowiem powodować u niego dyskomfort, a co za tym dalej idzie – marudzenie i płacz. Przyda się również regulowana rączka, dzięki czemu mama i tata będą mogli podczas spaceru przyjąć wygodną postawę.

Jaki wózek dla dziecka? Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

Dobry wózek to ten, który będzie w stanie zapewnić najwyższy komfort maluchowi. Przyda się na pewno torba, gdzie będzie można pochować akcesorium przydatne przy małych dzieciach, m.in. pieluchy, chusteczki nawilżane, przekąski, picie. Warto wybrać dla dziecka wózek wyposażony w kosz na zakupy. Przynajmniej nikt nie będzie miał problemu ze schowaniem zakupów.

Niezależnie od tego czy rodzice postawią na wózek dla dziecka 3w1, czy też pojedyncze modele, przydadzą się duże koła, których nie trzeba będzie pompować. Najlepsze są koła piankowe. Warto kupić wózek składany jednym przyciskiem, co stanowić będzie dla dorosłych ogromną wygodę. Maluchom przydać się może uchwyt na kubek, aby mieli napój zawsze pod ręką. Należy sprawdzić, czy do zestawu dołączona jest folia przeciwdeszczowa, ponieważ pogoda w trakcie spaceru zawsze może się zmienić.

Wózek wielofunkcyjny? Wózek 3w1 ? Wózek 2w1? Jaki wózek wybrać? 

Jaki wózek dla dziecka okaże się najlepszym wyborem? Każdy rodzic musi sam odpowiedzieć sobie na to pytanie, biorąc pod uwagę najważniejsze kryteria. Należy zwrócić uwagę na rok życia dziecka, ponieważ niewłaściwie dopasowany wózek może negatywnie wpływać na utrzymanie prawidłowej postawy. Warto wybrać wózek dziecięcy, który wśród innych rodziców cieszy się dużą popularnością. Korzystając z doświadczenia innych, będzie można wybrać idealny wózek, który będzie w stanie zapewnić komfort dziecka. 

Witek (20)

Swoją życiową misję upatruje w łączeniu rodzin poprzez wspólne aktywności i kreatywne zabawy. Jako ojciec dwójki dzieci, doskonale wie, jak ważne jest spędzanie jakościowego czasu z najmłodszymi, co skłoniło go do dzielenia się własnymi doświadczeniami i pomysłami z szerszą publicznością. Specjalizuje się w tematach związanych z organizacją rodzinnych wyjść, domowych eksperymentów naukowych i ekologicznym stylem życia. Jest również zapalonym zwolennikiem edukacji poprzez zabawę, co znajduje odzwierciedlenie w jego tekstach pełnych inspirujących pomysłów na to, jak rozbudzać ciekawość świata u dzieci.