Test Gallupa, dawniej znany pod nazwą CliftonStrengths dzięki wieloletnim badaniom pozwoliło wyłonić uniwersalną listę 34 talentów Gallupa. W obecnym dynamicznym środowisku zdolność poznania i  efektywnego wykorzystywania swoich najmocniejszych stron jest kluczowym elementem osiągnięcia życiowego sukcesu.

Test Gallupa dlaczego warto go zrobić?

Test Gallupa jest nieocienionym źródłem wiedzy o nas samych i uśpionym potencjale, który można wykorzystać na różnych poziomach życia i które mogą być pomocne w osiągnięciu swoich celów. Z kolei z czysto biznesowego puntu widzenia test talentów Gallupa to większa efektywność pracowników i ich satysfakcja z wykonywanych obowiązków.

Badanie oparte zostało na wieloletnich badaniach psychologii pozytywnej Donalda O. Cliftona i gwarantuje nie tylko nowe sporzenia na ludzkie talenty, ale także umożliwia skoncentrowanie się na najsilniejszych stronach człowieka, co może przynieść wyjątkowe rezultaty.

Wiele przeprowadzonych do tej pory badań jasno wskazuje, że ludzie, którzy świadomie wykorzystują swoje talenty mają do trzech razy lepszą jakość życia oraz są sześć razy bardziej zaangażowani w swoją pracę w porównaniu do innych pracowników.

Dlaczego warto go zrobić? Uniwersalna wiedza na temat własnych talentów znacząco przyczynia się do podejmowania łatwiejszych decyzji bezpośrednio dotyczących kierunku rozwoju zwłaszcza zawodowego, pozytywnie pływa na odczuwanie motywacji i może zwiększać pewność siebie. Po poznaniu swoich talentów codzienne życie i wyzwania staną się dużo bardziej satysfakcjonujące.

Jak zrobić Test Gallupa po polsku?

Każdy z nas posiada nie jeden, a tak naprawdę kilka silnych talentów. Jeśli zastanawiasz się co Cię wyróżnia na tle innych w pracy, jakie masz mocne strony, czy w ogóle zastanawiasz się czy masz jakiekolwiek talenty, test Gallupa jest doskonałym narzędziem.

Test Gallupa to popularna nazwa psychometrycznego narzędzia badawczego oceniające dane atrybutów lub też zachowania człowieka. Udział w teście porządkuje wszystkie opisane 34 talenty Gallupa i sprawdza ludzkie predyspozycje.

Samo badanie cliftonstrengths można wykonać on-line, dostępny jest on na oficjalnych stronach instytutu Gallupa, ale warto pamiętać, że dostęp do testu jest płatny. Wykonać badanie może już nawet 16-latek, a sam test składa się ze 177 par stwierdzeń w ponad 30 różnych językach. Chociaż ciągle mówimy o teście, nie jest tak, że można go „nie zdać”. Na wybrania najbadziej pasującego stwierdzenia masz 20 sekund.

Każda odpowiedź w nim jest dobra, bo przecież chodzi głównie o to, żeby odkryć indywidualny wzorzec zachowania, a nie dopasowywać go do innych. Dodatkowo w Internecie można znaleźć i obejrzeć wiele filmów, które podpowiedzą jak wygląda poznanie talentów za pomocą badania Gallupa.

Dlatego też przed przystąpieniem do testu Gallupa warto pomyśleć o nim jako o nowej możliwości odkrycia i poznania siebie. Twierdzenia w teście opisują różnorodne zachowania i sytuacje z różnych obszarów życia zawodowego, szkolnego, jak i prywatnego. Opisy są dobrane w specyficznie według klucza, który znany jest jedynie jego twórcom.

Co zrobić z wynikami testu – top 5 talentów Gallupa.

Raport obejmuje początkowo te, które są najbardziej dominujące i najbardziej uwidocznione, aż po te, które są najrzadziej używane, a często nawet wcale. Kombinacja talentów jest unikalna dla każdego człowieka, a szansa spotkania osoby z identycznymi wynikami jest jak 1 do 33 000 000. Można spokojnie powiedzieć, że jest to więc swoiste talentów DNA.

Po zakończonym badaniu otrzymany wynik będzie dostępny w bazie Gallup Access. Założenie konta klienta w bazie Gallup Access jest obowiązkowe w momencie, gdy chcemy wykonać badanie CliftonStrengths. W zależności od wykupionego dostępu można mieć wgląd do top5 swoich dominujących talentów lub nawet do całego raportu przedstawiającego 34 wyniki. Opisy badania są spersonalizowane i przygotowywane indywidualnie, dzięki czemu możesz się dowiedzieć jak talenty wzajemnie na siebie oddziałują i jaki jest ich potencjał.

Określenie swoich dominujących talentów jest doskonałym sposobem na głębszy wgląd w siebie. To osobisty krok w drodze do samorozwoju na wielu płaszczyznach. Znajomość swoich talentów pomaga w budowaniu lepszej przyszłości na polu zawodowym i osobistym. Osoby znające swoje talenty mają szansę na szybsze i efektywniejsze osiąganie celów. Dobre relacje z innymi przede wszystkim są oparte na mocnych stronach, które możesz wykorzystać

Witek (20)

Swoją życiową misję upatruje w łączeniu rodzin poprzez wspólne aktywności i kreatywne zabawy. Jako ojciec dwójki dzieci, doskonale wie, jak ważne jest spędzanie jakościowego czasu z najmłodszymi, co skłoniło go do dzielenia się własnymi doświadczeniami i pomysłami z szerszą publicznością. Specjalizuje się w tematach związanych z organizacją rodzinnych wyjść, domowych eksperymentów naukowych i ekologicznym stylem życia. Jest również zapalonym zwolennikiem edukacji poprzez zabawę, co znajduje odzwierciedlenie w jego tekstach pełnych inspirujących pomysłów na to, jak rozbudzać ciekawość świata u dzieci.