Małe dzieci w różnym wieku to ogromny problem logistyczny, z którym rodzice stykają się niemal w każdej chwili. Rozwiązaniem wielu łopotów może być wózek rok po roku. Sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

Wózek dziecięcy to prawdopodobnie jeden z najważniejszych dodatków, w który muszą wyposażyć się rodzice. Pamiętać jednak trzeba, że w przypadku posiadania małych dzieci w różnym wieku, koniecznie należy zakupić specjalny wózek rok po roku.

Czym jest wózek rok po roku i bliźniaczy?

Wózek spacerowy to bez wątpienia bardzo ważny sprzęt dla rodziców. Pozwala przewozić dziecko poza domem bez narażania go na niebezpieczeństwo. W przypadku dwójki dzieci często stosuje się podwójny wózek duo, czyli tzw. bliźniaczy. Pamiętać jednak trzeba, że w przypadku dzieci w różnym wieku będzie to dość niewygodne rozwiązanie. Na szczęście codzienne funkcjonowanie z dwójką dzieci może być znacznie prostsze, a to za sprawą wózka rok po roku. Jest to model, który na pierwszy rzut oka przypomina wózek dla bliźniąt, lecz tak naprawdę wyraźnie się od niego różni. W jego skład wchodzi bowiem fotelik i gondola, dzięki czemu można wygodnie podróżować z dwójką pociech w różnym wieku i zmieścić wszystkie potrzebne akcesoria.

Wózek dla rodzeństwa rok po roku — dla kogo?

Komu polecany jest wózek dla dzieci rok po roku? Są to specjalne wózki dla rodzeństwa w różnym wieku, dzięki którym wspólne spacery będą niezwykle wygodne. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba prowadzić ze sobą dwóch oddzielnych wózków.
Komu w takim razie polecany jest wózek podwójny rok do roku? Z racji tego, że jest to spacerówka dla rodzeństwa w różnym wieku, idealnie sprawdzi się w przypadku tych rodzin, w których różnica wieku dzieci jest niewielka. Co ciekawe, wózek spacerowy rok po roku może być dobrym wyborem także wtedy, gdy mając już jedno dziecko, planować się będzie powiększenie rodziny. Dzięki temu narodziny drugiego dziecka nie będą zaskoczeniem od strony logistycznej. Z drugiej jednak strony, jeśli posiada się bliźniaki, wybór wózka rok po roku nie będzie zalecany. W takim wypadku znacznie lepiej sprawdzi się klasyczny wielofunkcyjny wózek bliźniaczy, czyli zwykła spacerówka dla bliźniąt.

Wózek podwójny — najważniejsze zalety

Szukasz wózka rok po roku dla rodzeństwa i zastanawiasz się, czy taki model faktycznie będzie dobrym wyborem? Czy niewielka różnica wieku powoduje, że będzie to lepsza propozycja niż wózek bliźniak? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, przede wszystkim powinien poznać zalety wózka dla dwójki dzieci w różnym wieku.
W pierwszej kolejności musisz wiedzieć, że wózek tego rodzaju tworzy zestaw 2w1, a często nawet 3w1. Oznacza to, że wygoda każdego dziecka będzie na najwyższym poziomie i dostosowana do indywidualnych potrzeb. Stelaż wózka zawiera w sobie siedzisko, z którego zadowolony będzie starszak, lecz także gondolkę, w której maluszek będzie mógł leżeć i swobodnie spać. Dzięki temu masz wózek dla każdego.
Jeśli szukasz wózka dla dwójki dzieci, w którym zapewniony będzie równy dostęp do każdego dziecka, to właśnie ta propozycja będzie idealnym wyborem. Co więcej, dzieci będą mogły mieć ze sobą stały kontakt, co z pewnością uprzyjemni wam spacery.
Na koniec wspomnieć trzeba, że wózki tego rodzaju mają liczne udogodnienia dla rodziców. Przykładowo złożenie wózka tego typu jest bardzo proste, istnieje możliwość zamontowania dodatków zabezpieczających dzieci, którym może być np. folia przeciwdeszczowa, a także bardzo łatwo taki wózek zapakować w bagażniku samochodu. Oczywiście jest to wózek wygodny, bardzo zwrotny, który ma regulowane liczne ustawienia. A dzięki lepszej amortyzacji nawet największy krawężnik nie będzie przeszkodą.

Gdzie kupować wózki dla dzieci?

Każdy rodzic staje przed zadaniem zakupienia wózka dla swoich dzieci. Trzeba nie tylko zdecydować, jaki typ wybrać, lecz również, gdzie go kupić. W naszym sklepie znajdziesz liczne propozycje wózków dla dzieci, które pozwolą ci stworzyć zestaw idealnie dopasowany do potrzeb i wieku twoich dzieci. Nasz sklep internetowy może ci zaoferować liczne rozwiązania. Bez trudu w naszej ofercie znajdziesz wózek głęboko-spacerowy, posiadający obrotowy typ siedzisk, a także wózek typu tandem.

Czy marka wózka ma znaczenie?

Przed dokonaniem wyboru odpowiedniego wózka, w którym zarówno młodsze, jak i starsze dziecko będzie czuło się doskonale, warto najpierw zaznajomić się z ofertą sklepu, aby wybrać idealny wózek. Wiedzieć jednak trzeba, że nie zawsze to, czy będzie to wózek baby jogger, czy będzie miał siedzisko spacerowe, jest kluczową kwestią. Często bardzo ważne jest, czy będzie to wózek markowy. Czy np. model cybex gazelle s, będzie tym, w którym maluch będzie się czuł najlepiej?
Jeśli chcemy się wygodnie i w pełni bezpiecznie przemieszczać z dziećmi, koniecznie powinniśmy wybrać firmowy wózek dziecięcy. Cechować się on będzie zdecydowanie najlepszą jakością wykonania, trwałością i bezpieczeństwem.

Poprawny wybór wózka to dla rodziców priorytet. Zadanie staje się to znacznie trudniejsze, gdy ma się dzieci w różnym wieku. Posługując się powyższymi informacjami, będzie można sprawnie nabyć potrzebny rodzaj wózka, który zapewni maksymalną wygodę i bezpieczeństwo.

Paulina (20)

Paulina dzieli się swoim bogatym doświadczeniem i pasją do świata rodzicielstwa. Jako mama trójki dzieci, doskonale rozumie wyzwania i radości związane z wychowaniem, co sprawia, że jej artykuły są pełne empatii, praktycznych porad i cennych wskazówek. Zafascynowana możliwościami, jakie nowoczesne zabawki i edukacyjne metody wychowania oferują młodym umysłom, nieustannie poszukuje i testuje nowinki, które mogą wspierać rozwój i kreatywność dzieci. Ceni sobie otwartą komunikację z czytelnikami, dążąc do tego, by Maxi-Baby było miejscem, gdzie każdy rodzic znajdzie wsparcie i inspirację.